NEWS ARCHIVES REVIEWS INTERVIEWS VIDEOS GUESTBOOK CONTACT
Top Picks

C-Bo & Killa Tay
The Moment Of Truth
Siccness.net / KOCH Ent. (2006)
good good good good half


Recommended reviews
More recommended reviews

01. The Moment Of Truth f. I-Rocc
02. Recognize A G f. Swoop G
03. Live A Full Life f. Realest
04. Put Some Work In
05. Imma Killa f. Mitchy Slick
06. My Hood f. Yukmouth
07. M.O.B.
08. Ride For A Nigga f. Yukmouth
09. Yey Yey f. Smigg Dirtee
10. This Is My Life f. Yukmouth
11. 911
12. Not Real Like Me (Whistle)


Album "The Moment Of Truth" to z pewnością chwila prawdy dla wielu koneserów rapu: zarówno haterów jak i tych, którzy nieustannie wspierają produkcje sceny Bay Area. Ci, którzy pomyśleli, że Bo i Tay są za starzy, by nagrać dobry projekt, mogą zacząć zastanawiać się, czy Bo i Tay nie nagrają klasyka w wieku 40 lat. Jeśli obawiałeś się, iż C-Bo po nagraniu "Money To Burn" wpadł na stałe w nieco komercyjne klimaty z odrobiną południowych rytmów, to możesz spać spokojnie. Dla tych, którzy zwątpili w Killa Taya i jego zabójczy talent, jest powód by kupić nowy zestaw głośników i podrasować basy na wieży. Oto przed wami kolaboracja dwóch znanych artystów: C-Bo'a z Sacramento i Killa Taya z Fresno.

Ich wspólna płyta cholernie miło mnie zaskoczyła. Dwunastopiosenkowy projekt okazał się być znakomitym kąskiem. Od pierwszego do ostatniego werbla płyta jest przykładnym rapem. C-Bo prezentuje się bardzo dobrze - nie zamula, nawala z dźwięczną nutką, czasem tylko posługując się dość prostymi, acz wpadającymi w ucho rymami. Drugi weteran - Killa Tay - też nie zawiódł, gdyż swoim niskim głosem i nietypowym flowem dorzucił się do piorunującego efektu płyty. Prócz dwóch artystów, którzy wspólnie występują w każdej piosence, dostajemy gościnne zwroty od kilku znanych raperów, z czego wszyscy spisali się jak należy. Mogę jedynie delikatnie uczepić się faktu, że Yukmouth na 3 zwroty walnął 2 średnie i jedną znakomitą, ale chłopak mógł mieć gorszy dzień - w końcu na tysiące wersów, które koleś zarapował, muszą się trafić te przeciętne. Wracając do atrybutów kolaboracji, należy podkreślić znakomitą pracę producentów: Steve Vicious (6), Cricet (4) i BatKave (2) - cała ta trójka skleiła ciężkie podkłady, obdarzone wielkimi dźwiękami (chwytliwe brzmienia, melodyjne przygrywki na profesjonalnych syntezatorach), które perfekcyjnie pasują do wokalu Bo'a i Taya. W dzisiejszych czasach można łatwo zapomnieć, że prócz głupkowatych i prostych brzmień ery hyphy shitu, jest miejsce dla porządnego rapu. Album "The Moment Of Truth" potwierdził znacząco, że miejsce to należy między innymi do dwójki wielkich raperów - C-Bo'a i Killa Taya. Na odchodnym dodam tylko, że niektórych może wkurzyć ostatni kawałek, gdzie obaj raperzy walą większość rymów na "boy". Osobiście traktuję taki zabieg jako eksperymentalne doświadczenie znudzonych raperów, którym, w ramach poprzednich 11-u piosenek grubego kalibru, można wybaczyć małe potknięcie. Płytka rzadko pojawia się na eBay'u, ale póki co ludzie się na nią nie rzucają. Mocno polecam kupno tego produktu.


Written by: BayUndaground staff
Name:
Comment:
Comments (1):
By SMOKE IN HALATION on 16 October 2014
Klasyczny materiał,w tamtych latach C-bo rządził i dzielił szkoda że sam album wydany przez Siccness wygląda dosyć skromnie

Made by KhameNei & LethaFace
All rights reserved. Nothing may be used without our permission.