NEWS ARCHIVES REVIEWS INTERVIEWS VIDEOS GUESTBOOK CONTACT
Top Picks

Celly Cel
It'z Real Out Here
Realside Records (2005)
good good good good good


Recommended reviews

01. Neva Leave U Again (skit)
02. Thugged Out
03. WhatuGoneDo? f. Stres
04. Jealous
05. Who Iz That?
06. I Told Yall
07. No Tomorrow
08. It'z Real Out Here f. Hobo Tone, Young Kev & Mo Cheez
09. Scrape Wit Me f. Juvenile
10. D-Boyz f. E-40
11. Seniorita f. Chev & Jay Tee
12. Real Niggaz f. WC
13. They Go 2 Wayz
14. When I Ride f. Mac Reese & Protajay
15. I Want You f. Art N Soul
16. Not Tha Average
17. Keep It Real


Znany reprezentant z Vallejo (dzielnica: Hillside) powraca raz jeszcze, by przynieść swoim fanom już chyba piąte solo. Celly Cel sukcesywnie wydaje projekty od ponad dekady. Rapowa scena Bay otrzymała od niego m.in. klasyczne "Killa Kali", grupowy album Criminalz'ów (wydany wespół ze Spice 1'em i Jayo Felony) i sporo innych krążków. Jeśli słuchacie rapu z Zachodniego Wybrzeża, to z pewnością omawiane imię nie jest Wam obce. Niestety wg mnie Celly Cel popadł strasznie w tendencyjność, a jego styl nie zachwyca mnie już tak bardzo jak kiedyś.

Artysta z V-Town zawsze miał w zwyczaju podkreślać swoje wersy dziwnym flowem; zakręcał jakoś śmiesznie wyrazy na ich końcach, a jego głos z pewnością można by nazwać oryginalnym. Na "It'z Real Out Here" jego "wydziwianie" na mikrofonie jeszcze bardziej się zgłębiło i nie brzmi już to tak subtelnie jak kiedyś. W niektórych momentach określiłbym jego flow nawet lekko irytującym (przykładowo w "Who Iz That?"). Nadal jest to porządny raper, który prezentuje się nienagannie, ale trzeba go lubić, by móc docenić styl i talent. Omawiany krążek nie grzeszy również genialną produkcją. Nie jest może ona jakaś beznadziejna, bo bity są całkiem spoko, a i sample nierzadko wkręcają. Prawda jest niestety taka, że na "It'z Real Out Here" krucho jest ze spójnością i klimatem. Naprawdę nie wiem, jaki rodzaj rapu chciał Celly Cel zaserwować na swoim solo, bo ani nie jest to hyphy shit ani jakaś melodyjna imprezkowa muza, a i thug'owego stylu, nawiązującego do starszych nagrań artysty, też się jakoś specjalnie nie doszukamy. Wspomnianą wcześniej produkcją zajmował się przede wszystkim ProHoezak, a także Sam Bostic, G Man Stan, JMC Mob, Hobo Tone, Binky Mac & Dam Funk, Stix i Big House. "It'z Real Out Here", mimo iż wydane w 2005 roku, nie śmierdzi nowoczesnością ni studyjną czystością. Pewnie się czepiam, ale nawet okładka wygląda naprawdę mało profesjonalnie. Celly Cel to z pewnością postać znana i lubiana, aczkolwiek jego "powroty" z nowymi albumami nie są zbyt efektowne. Zalecam zapoznać się ze starszymi pozycjami tego rapera.


Written by: BayUndaground staff
Name:
Comment:
Comments (1):
By warren on 24 September 2009
Dziwi tak niska ocena albumu, ponieważ mi sie ona podoba, no cóż najwidoczniej nie przypadła recenzantą do gustu! Pozycja obowiązkowa kazdego szanującego sie słuchacza Zachodniego Wybrzeża!

Made by KhameNei & LethaFace
All rights reserved. Nothing may be used without our permission.