NEWS ARCHIVES REVIEWS INTERVIEWS VIDEOS GUESTBOOK CONTACT
Top Picks

Lil Cyco
Get Money Have Heart
Mob Shop Entertainment (2006)
good good good good good


Recommended reviews

01. Intro (Crack Music)
02. I Am
03. War Pact f. AP.9, Pretty Black & Flaw V
04. Bust My Gun f. Gonzoe & Cozmo
05. Touchin' Tickets f. Smigg Dirtee & Realest
06. Countin' Money
07. Ridin' Wit Me f. C-Bo & Realest
08. Duck Down f. Young Fatz & AP.9
09. Stack Somethin' f. Big Baby & Laroo
10. My New Style
11. Fuck Ya'll f. Gonzoe
12. Put The Whip On The Work
13. Switch It Up f. Fed-X & Ampichino
14. Get It How You Want It f. Husalah & AP.9
15. Give Me Some More
16. Show'em How We f. Young Fatz & Big Baby
17. M.O.B. (The Grand Finale) f. Husalah, AP.9, Fed-X & Gonzoe


W 2004 roku najbardziej rozpoznawalna twarz Sacramento - C-Bo - postawił na młodego, nowego, a przy tym utalentowanego rapera. Dziś, raptem dwa lata później, promuje go kolejny gwiazdor - tym razem sam AP.9 z Mob Figaz'ów. Po usłyszeniu pary dzieł w wykonaniu Lil Cyco, śmiem twierdzić, że nie potrzebna mu już dziś ani pomoc West Coast Mafii ani Mob Shop'u.

Mały Psychopata to reprezentant Sacramento, który ściśle współpracuje z raperami znad Zatoki. Mimo iż jego drugi projekt wyszedł pod szyldem Mob Shop Ent., to nadal kolaboruje on przede wszystkim z mafiozami z WCM. Lil Cyco charakteryzuje młody, oryginalny głos i dość szybkie tempo rapowania. Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami jego debiutu, to na "Get Money Have Heart" usłyszycie raczej podobny poziom wokalny. Muzycznie zaszło wiele zmian, bo podkłady są przede wszystkim znacznie czystsze, a i ich melodyjność jest bardziej stabilna. Mam na myśli to, że na "Street Chronicles" pojawiło się kilka gorszych (pod względem produkcji) utworów, ale i znalazł się tam niejeden "wielki hicior". Tutaj od początku do końca muzyka jest bardzo dobra. Bity są raczej zadowalające i sample w większości porządne. Niemniej jednak powalił mnie może tylko ostatni kawałek, bo towarzyszy mu niesamowicie wkręcająca produkcja. Pozostałe piosenki są co najmniej dobre, a pozycje takie jak "I Am" czy "My New Style" stawiają Lil Cyco w znakomitym świetle. Chłopak opowiada raczej o typowych zmaganiach Afroamerykanina na ulicach Kalifornii: handel prochami i haslerka na inne sposoby. Goście, mimo że w liczbie ponadprzeciętnej, spisali się w większości bardzo dobrze. Może jedynie nieznane mi dotąd postaci Young Fatz'a i Big Baby bym usunął. 17 porządnych kawałków, z ciekawą produkcją od takich klawiszowców jak Rob Lo (4), Mind Trapp (3), DJ Pimp (2), Mark Sparks (2), Joe-L, Kingston, Maxamillion, Jado & Kadosha, Young 5 i Murdoc, niepodważalnie zasługuje na 4 gwiazdki. Wg mnie album "Get Money Have Heart" spokojnie znajduje miejsce w pierwszej dziesiątce projektów z roku 2006. Naprawdę warto mieć.

Do projektu dołączone jest DVD. Typowy schemat współczesnych krótkometrażowych filmów o ulicy, samochodach i mużynerii. Wypowiadają się m.in. AP.9, Young Gasz i sam Lil Cyco. Można obejrzeć.


Written by: BayUndaground staff
Name:
Comment:
Comments (0):
Sorry, no comments yet.

Made by KhameNei & LethaFace
All rights reserved. Nothing may be used without our permission.