NEWS ARCHIVES REVIEWS INTERVIEWS VIDEOS GUESTBOOK CONTACT
Top Picks

Venomous
I See Dead People
Darkroom Studios (2007)
good good good good good


Recommended reviews
More recommended reviews

01. Venomous
02. Bloody Shotty f. Crooked
03. Bitch Please f. Duke & K.I.D.
04. Drive-By Music
05. King V
06. Everybody
07. Gangsta f. K.I.D. & Crooked
08. Snake Eyes f. K.I.D.
09. 209 f. Young D & Oso
10. Murda f. Unknown & D-Roll
11. In The Dark Part 2 f. Unknown
12. I See Dead People
13. My Routine
14. Kingpins f. Crooked, Duke, K.I.D., Young Crayze, Young D, D-Roll, Oso & Unknown
15. Trapped
16. They Wan't Me Buried


Darkroom Familia to jedna z największych latynoskich grup z Północnej Kalifornii. Jej skład zmieniał się wielokrotnie, choć to właśnie najstarsi stażem i wiekiem członkowie dowodzą ekipą. Do szeregów DRF'u wcielony został kilka lat temu Venomous, reprezentujący Modesto w okręgu 209. O jego profesjonalnym przygotowaniu na debiutancki solowy projekt pod szyldem Darkroomu świadczyć mogą poprzednie albumy artysty wydane w Planitum Dope (solo i duet z Unknownem z roku 2004).

"I See Dead People" to drugi studyjny album Venomousa, a pierwszy wydany pod skrzydłami Latynosów z Darkroom Familii. Nie bez powodu raper nadał swemu krążkowi taki tytuł i oprawił go w dość niesmaczną, wręcz odpychającą okładkę. Artysta od zawsze lubował się w klimatach z pogranicza ostrego ulicznego rapu i czegoś na kształt rapcore'u, a raczej "rapgore'u". Nie zaznamy w jego muzyce bynajmniej ciężkich rockowych brzmień, ale raczej niecenzuralnych, bezpardonowych i brutalnych lirycznych ekspresji. Poruszana na "I See Dead People" tematyka to mieszanka mrocznych, chorych myśli rapera, z faktycznymi opowieściami z dzielnicy. Teksty Venomousa nie trafią z pewnością do miłośników lekkich i przystępnych treści, ale do tych szukających wrażeń, doceniających wysublimowany przekaz i mających stalowe nerwy. Do naszych uszu docierają bowiem wykręcone przemyślenia i wizje artysty, wśród których prym wiodą negatywne emocje, takie jak agresja, nienawiść czy przygnębienie i smutek. Zacząłem dość nietypowo od określenia sfery lirycznej, bo ta też wg mnie jest istotnym atutem prezentowanego krążka. Warto zauważyć, że Venomous nie zna się z ekipą DRF od wczoraj, gdyż przecież występował gościnnie na ich wielu krążkach, począwszy od roku 2004. Stąd też podkłady, za które w dużej mierze odpowiada Crooked, pasują do stylu wokalisty jak grób do cmentarza. Produkcja w większości piosenek utrzymana jest w niezbyt szybkich tempach, a jej dźwięki pozna każdy fan Darkroomu. Usłyszymy typowe, dość mierne jakościowo, choć posiadające swój urok linie basowe oraz sztandarowy element produkcji Crookeda, czyli pętle prostych, ale jakże klimatycznych dźwięków pianina. Zwolennicy starszych dokonań Latynosów mogą narzekać na dość duży poziom powtarzalności wykorzystywanych sampli, bo nawet dla mnie niektóre piosenki brzmią podobnie. Niemniej jednak Crooked odwalił za konsolami kawał dobrej roboty, bo doskonale trafił w klimat Venomousa. Wspomnę jeszcze Duke'a i Unknowna, którzy dostarczyli w sumie pięć podkładów. Wyjątkowo nie podoba mi się produkcja w piosence "Bitch Please" oraz ogólnie cały jej klimat, który po prostu nie pasuje do mrocznej i ciężkiej atmosfery płyty. Przyznam, że z chęcią sięgam po drugi krążek reprezentanta Mo Town, choć żeby docenić wysiłki artysty i jego styl, trzeba się nastawić na nieprzeciętną dawkę pokręconych treści i ciężką produkcję. Polecam miłośnikom nagrań z Darkroom Studios.


Written by: lethaface
Name:
Comment:
Comments (2):
By khamenei on 11 November 2009
Podzielam opinię SMOKE'a; ale tylko w kwestii tego krążka. Produkcja pod względem powtarzalności woła o pomstę do nieba.
By SMOKE IN HALATION on 11 November 2009
kiedy zasiadam do słuchania ostatnich projektów DRF to jedna żecz naprawde mnie denerwuje bity które słyszałem z 1000 razy czuć że crooked i duke wpadli w pułapke własnych produkcji do tego brak sir dyno i dub'a którzy zawsze potrafili stworzyć coś ciekawego...a venomous to niestety nie jest 1 liga nawet jak na darkroom, jak dla mnie słabe 3 gwiazdki

Made by KhameNei & LethaFace
All rights reserved. Nothing may be used without our permission.